Site Bilgiler
Site Adresi:
Kategori
Ekleyen:
Eklenme Tarihi
2016/12/18
Görüntülenme
325 views

Chat

Online olarak ChatLaf.Com’a kanallarına Türkiye ve Dünyanın her yerinden sohbet/chat muhabbet odalarına girebilir, sohbet yapabilirsiniz.

İnternet çağının yeni gözdesi blog sayfaları ile dünya’ya kapılarımızı acıyoruz ve bilgi dağarcığımızı genişletiyoruz. Herhangi bir konuda sorularımızın cevabını bulmak için, kolay erişilebilir internet herdaim elimizin altında, arama motorları üzerinden yaptığımız araştırmalar sonucu istediğimiz bilgiye geniş bir şekilde sahip olabiliyoruz. Her geçen gün yeni blog sayları internet siteleri arasında yeri almakta kendine belirlediği kategori üzerinde kullanıcılarına taze ve özgün içerikler vermektedir. Bu denli rağabet gören ve ivme kazanan blog sektörü neden önemli ? yada neden insanlar blog üzerine internet sitelerini yayına sunuyor ? Bu sorularımızın cevabını sizlerle paylaşaçağız ve web site içeriğimiz olan sohbet blog ve alt bölümlerini geniş bir şekilde anlatmaya çalışacağız.
chatlaf.com

Yaşadığımız çağ artık malumunuzdur ki bir iletişim ve internet çağıdır. Şöyle bir düşünün internetin olmadığı bir alan yada sektör aklınıza geliyor mu ? Sorunun cevabı mutlaka hayır olaçaktır. Nerdeyse tüm işlermizi internet üzerinden gerçekleştiryoruz. Fatura ödemelerimiz, online işlemlerimiz, alış veriş, araştırma, bilgi edinme amaçlı internet gezintileri, film izleme, vs. gibi bunu kişel yaşantınıza ve özel hayatınıza göre sayısız çoğaltabilirsiniz. Eğerki kullanım amaçı bir bilgi ve herhangi bir eksikliği tamamlamak ise size internet üzerinden acılan tüm kapılar blog sayfalarına cıkaçaktır. Neden mi ? Blog sayfalarının varolma nedeni insanlara fayda sağlamak, bu yönde gerekli bilgileri online vermektir. Diyelimki sohbet yada chat konuları ile alakalı bir araştırma içindesiniz. Bunu internet üzerinden başka bir yerde yapmanız akıl karı değildir. Alternetif olsun diye şehir kütüphaneleri dolaşmanız, konu ile bilgisi oldudğunu düşündüğünüz insaların kapılarını çalmak gibi anlamsız bir eylem içerisine girmeyeçeğinizde oldukça acıktır. Hal böyle olunca aradığınız bilgiyi yada bilgileri içerisinde barındıraçak web sitelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu web sitelerine verilen genel manadanaki sanal isim blog sayfalarıdır. Umarım blog için verdiğimiz acıklayıcı örnek sizlere bu sayfaların varolma nedenini ve önemini anlatmaya yetmiştir. Tabiki bunun dışında aradığımız bilgiyide nerelerde bulaçağımızı bilmek gerekiyor. Bilinçsiz yapılan bir arama şekli bizi engin bir deniz olan internet içinde kaybolmaya mahkum edeçek, zaman kaybından başka hiçbirşeyde elde edemeyeçeğiz. Şimdi Sohbet ve chat içerikli bir arama yapalım aradığımız bilgiye nasıl ulaçağımızı anlatalım. Aradığımız bilginin adını sohbet’le alakalı bir konudan seçelim ve sohbet bloğu olsun. Bu konuda bir anlatıma ulaşmamız için nokta atışlarımızı yerinde yapmalıyız ki en doğru ve özgün içeriğe sahip olalım. Böyle bir içeriğe ulaşmak için inşşatla alakalı bir blog sayfası yada meyve fiyatları gibi bir blog sayfasına bakmamız çok komik bir durum olaçaktır. Peki ne yapmalı ? Birden fazla arama motorları bizlere en doğru içeriği sunmak için hizmet vermektedir. Biz bu konuda google arama motorunu kullanalım aradığımız konu içeriğine uygun yazımızı yazıp aramayı başlatalım. Sohbet bloğu kelimesi ile yaptığımız arama sonucu bir çok web sitesine ulaşırız. İki adet web sitesi sonucuna ulaştık diyelim bir tanesi forum sitesi diğeri ise sohbet sitesi en doğru anlatım için kuşkusuz seçimimiz sohbet sitesinden yana olmalıdır. Forum siteleri her içeriğe yer veren, kullancılarının paylaşımları ile bir içeriğie sahip olurlar. Ancak sohbet siteleri tamamı ile bu konu ile ilgili içerik ve makalelere yer verdikleri için en doğru ve özgün içeriği bu siteden alaçağımız acıktır. Kısacası internet üzerinden yapaçağımız araştırmalar ilgili web siteleri ve blog sayfaları üzerinden olmalıdır.

Blog sayfalarının önemi ve ivme kazanmasının en temel nedeni ise bu gibi içeriklere önem vermesi ve tek kategori üzerinden kullancılarına en doğru bilgileri vermeye çalışmalarıdır. Birbirinden uzak alakasız konulardan uzak durması popüleritesinin artmasının önemli nedenlerinden bir tanesidir.

Sohbet blog sayfaları kullanıcılarına yayın verdiği sohbet kategorisi ile alakalı bilgiler verirler ve tanıtımını yaparlar. Çağın getirdiği yenilikleri ve ilgi alanına giren haberleri, gelişmeleri anlık olarak paylaşırlar. Chatlaf.Com neden bu isim?

Chat: “sohbet” kelimesinin ingilizce anlamıdır.

Laf: söz anlamındadır, daha çok “gel iki çift laflayalım”, “gel iki lafın belini kıralım” gibi deyimlerde sohbet anlamında kullanıldığı için sitemize yakışacağını düşündük.

Sitemizin sayfalarını dolaşmaktan bıktıysanız haritasından kolayca aradığınız başlığı bulabilirsiniz.

Site Haritası hem google hemde siz kullanıcıları için büyük kolaylık sağlar. Site haritası ile herşey daha kolaydır.