SEO Nasıl Yapılır ? – Doğallık

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra olumsuz olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz etki yansıtılır.

Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Doğallık algısının temelini oluşturan en önemli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların doğal görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

Kaynak: SeoHocası
Benzer İçerikler

SEO Nasıl Yapılır ? – Popülarite

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

Ersin 20 Aralık 2016

Öncelikle yazınız için teşekkürler websitemi optimize ettim ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer aldı. Yazınız çok yararlı.

etüthane 6 Mart 2017

güzel bir paylaşım olmuş devamını bekleriz

asosyaladam 6 Mart 2017

Aynen çok kaliteli bir paylaşım olmuş devamını merakla bekliyoruz

Chat Siteleri 29 Ocak 2018

evet siteyi güncel tutmak ve anahtar kelimeleri doğru seçmek gerekir.